Dental Aktüel

Dental Aktüel

Dental Dünya'dan Gelişmeler...

Dental Aktüel  diş hekimliği sektörünündeki aktüel haberleri içerir. Sektördeki güncel gelişmeleri, teknolojik yenilikleri, klinik uygulamaları ve akademik araştırmaları kapsayan geniş bir içerik hedefliyoruz. 

Blog sayfamızı inceleyiniz.

Instagram’da Dental Agency

Endodontik Cihaz Bakımı

10 Adımda Endodontik Cihaz Bakımı

10 Adımda Endodontik Cihaz Bakimi , cihazların uzun ömürlü ve güvenilir performans göstermesi için kritik öneme sahiptir. Modern diş klinikleri ve uygulamalarında endodontik veya endomotorlar vazgeçilmez ekipmanlar haline gelmiştir. Bir endomotor, kök kanal tedavisi sırasında çalışma uzunluğunu belirlemek ve temizleme ve şekillendirme işlemlerini kolaylaştırmak için kullanılır.

YAZININ DEVAMI
endodontik cihaz tamiri

Endodontik Cihaz Tamiri

Endodontik cihaz tamiri, bu cihazların uzun ömürlü ve verimli çalışmasını sağlamak için gereklidir ve kök kanal tedavileri sırasında hassasiyet ve güvenilirlik sunar. Ancak, tüm mekanik cihazlar gibi, endodontik cihazlar da zamanla yıpranır ve düzenli bakım ve onarım gerektirir. Bu rehber, endodontik cihaz tamirinin inceliklerini, yaygın sorunları, onarım süreçlerini ve önleyici bakımı ele almaktadır.

YAZININ DEVAMI
İmplantolojide Dijitalizasyon

İmplantolojide Dijitalizasyon : Rehberli Cerrahi Ücretsiz Webinar

 İmplantolojide Dijitalizasyon, son yıllarda diş hekimliği klinik uygulamalarındaki merkezi duruşunu hızla güçlendirmektedir. Dental implant ile dişsizliklerin tedavisinde restoratif başarı kemik içine doğru konumda implant yerleşimi ile, cerrahi başarı ise atravmatik uygulama ile yakından ilişkilidir. Öngörülebilir cerrahi yerleşim iş-akışında dijitalizasyonun önemini kavramak diş hekimlerinin günlük klinik uygulama becerilerini geliştirecektir

YAZININ DEVAMI
Diş Hekimliği Fakültesi Taban Puanları

Diş Hekimliği Fakültesi Taban Puanları 2023 – 2024

Diş Hekimliği Fakültesi Taban Puanları ile ilgili en çok merak edilen sorular arasında, “Diş Hekimliği bölümü hangi üniversitelerde var?” sorusu öne çıkmaktadır. Diş Hekimliği bölümü, 4 yıllık bir program olup, özellikle tercih dönemlerinde yoğun ilgi görmektedir. Bu bölümün taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler için aşağıdaki tablo, kapsamlı bir rehber sunmaktadır.

YAZININ DEVAMI
Dünya Diş Hekimliği Kongresi

FDI Dünya Diş Hekimliği Kongresi 2024

Dünya Diş Hekimliği Kongresi 2024  (FDIWDC24), 12-15 Eylül 2024 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecektir. FDI Dünya Dişhekimliği Federasyonu ve Türk Dişhekimleri Birliği tarafından düzenlenen bu etkinlik, İstanbul Kongre Merkezi (ICC) ve İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı (ICEC)’nde gerçekleştirilecektir.

YAZININ DEVAMI
Diş Fırçalamak

Diş Fırçalamak Hayat Kurtarabilir

Diş fırçalamak – fırçalamanın nın genel sağlık üzerinde büyük etkileri olduğu artık daha iyi anlaşılmaktadır. Ağız sağlığını ihmal etmek, sadece diş çürükleri ve diş eti hastalıkları gibi problemlere yol açmakla kalmaz, aynı zamanda kalp hastalıkları, diyabet ve hatta bazı kanser türleri gibi ciddi sağlık sorunlarıyla da bağlantılı olabilir.

YAZININ DEVAMI
Diş Kaybına Çözüm

Diş Kaybına Çözüm

Diş Kaybına Çözüm için Kyoto merkezli girişim Toregem Bio Pharma Co., hastaların tamamen yeni dişler çıkarmasına yardımcı olabilecek dünyada bir ilk niteliğinde bir ilaç üzerinde çalışıyor. Henüz geliştirme aşamasında olsa da şirket, ilacın güvenliğini onaylamak için 2024 yılının Temmuz ayı gibi erken bir tarihte 1. aşama denemelerine başlamayı umuyor.

YAZININ DEVAMI
diş cürükleri ve gen terapisi

Diş Çürükleri ve Gen Terapisi

Diş çürükleri ve gen terapisi, dolgular ve korkulan dişçi uygulamaları gibi şeylerin geçmişte kaldığı bir dünya hayal edin.Devrim niteliğindeki yeni bir gen terapisi, bunu bir gerçeklik haline getirme vaadiyle karşımıza çıkıyor; diş çürümesini kalıcı olarak durdurma potansiyeli sunuyor ve oral sağlığı devrim niteliğinde değiştiriyor. Bu çığır açan buluş, dişlerimizi nasıl korumamız gerektiğini değiştirebilir ve dental problemlerin önemli ölçüde azaldığı bir geleceğe yol açabilir.

YAZININ DEVAMI
Rejeneratif Diş Hekimliğini ifade eden bir görsel

Rejeneratif Diş Hekimliği

Diş hekimliğinde bir devrim niteliğinde olan Rejeneratif Diş Hekimliği, sadece dişlerimizi tedavi etmekle kalmıyor, aynı zamanda onları yeniden yaratıyor. Bu yenilikçi yaklaşım, vücudun kendi iyileşme yeteneğini kullanarak diş dokularını tamir edip, yeniden oluşturabiliyor…

YAZININ DEVAMI
3D Baskı Diş Tedavisinde Çığır Açan İnovasyonu ifade eden bir görsel

3D Baskı Diş Tedavisinde Çığır Açan İnovasyon

Diş hekimliği, 3D Baskı Diş Tedavisi teknolojisinin katkılarıyla hızla dönüşüyor. Bu yenilikçi yaklaşım, doğrudan dijital taramalar ve hasta spesifik modellemelerle, kişiye özel implantlar, kaplamalar ve ortodontik cihazların üretiminde devrim yaratıyor.
Tedavi planlamasından son kontrole kadar her aşamada, 3D diş baskısı sayesinde artan hassasiyet ve hız, hem hekimler hem de hastalar için daha etkin ve konforlu bir deneyim sağlıyor.

YAZININ DEVAMI
Biz Dijital Dünyadaki Varlığınızla İlgilenelim, Siz Gülümsemelerle İlgilenin.
20
Yıllık

Ajans Deneyimi

98
%

Müşteri memnuniyeti

+1000
Proje

Web, Kurumsal Kimlik, Video

3
Saat

Ortalama Geribildirim Süresi

İletişim

Dijital Dünyada İş Süreçlerinizin Doğru Yönetimi için Bizimle Çalışın

Herhangi bir sorunuz varsa memnuniyetle cevaplarız ve ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde uygun olan hizmetlerimizi belirlemenize yardımcı oluruz.

1

Sizin uygun olduğunuz bir zamanda bir görüşme ayarlıyoruz.

2
Belilenen hedeflere yönelik danışma toplantısı gerçekleştiriyoruz.
3

Bir teklif hazırlıyoruz.

Ücretsiz Danışmanlık İçin Randevu Al